Jokaisen mielipiteille/ideoille avoin keskustelupalsta, maatalouden eri aiheista. Tule mukaan keskustelemaan. Jollet ole vielä rekisteröitynyt, paina rekisteröidy-tekstiä alapuolella.
Vitsiosastolta lainattua, vaan ei enää mitään vitsiä
Wilpo kirjoitti:Suomalaisia lämpötilaja:
+15 astetta
Espanjalaiset pukevat päälleen pipon, talvitakin ja hansikkaat. Suomalaiset ottavat aurinkoa.
+10 astetta
Ranskalaiset yrittävät turhaan saada talojensa keskuslämmitystä toimimaan. Suomalaiset istuttavat kukkia puutarhaan.
+5 astetta
Italialaiset autot eivät käynnisty. Suomalaiset kruisailevat avoautolla.
+-0 astetta
Tislattu vesi jäätyy. Vantaanjoen vesi jähmettyy hieman.
-5 astetta
Kalifornialaiset ovat jäätymäisillään kuoliaaksi. Suomalaiset grillaavat kesän viimeiset makkarat.
-10 astetta
Englantilaiset panevat lämmön päälle taloissaan. Suomalaiset pukevat pitkähihaiset paidat päälle.
-20 astetta
Australialaiset pakenevat Mallorcalta. Suomalaiset lakkaavat juhlimasta juhannusta. Syksy on tullut.
-30 astetta
Kreikkalaiset kuolevat kylmyyteen. Suomalaiset alkavat kuivattaa pyykkejään sisätiloissa.
-40 astetta
Pariisi ritisee ja narskuu pakkasen kourissa. Suomalaiset jonottavat snagarille.
-50 astetta
Jääkarhut alkavat jättää pohjoisnavan. Suomessa armeija siirtää eloonjäämiskurssiaan siiheksi, kunnes kunnon talvi tulee.
-70 astetta
Joulupukki muuttaa etelään. Suomalaiset turhautuvat, koska Koskenkorvaa ei voi varastoida ulkona. Suomen armeija aloittaa henkijäämiskurssin.
- 183 astetta
Ruoan mikrobit kuolevat. Suomalaiset lehmät valittavat, että lypsäjien kädet tuntuvat kylmältä.
- 273 astetta
Kaikki atomeihin perustuva liike pysähtyy. Suomalaiset alkavat sanomaan toisilleen: "perk****, kuinka kylmä siellä on tänään".
- 300 astetta
Helvetti jäätyy. Suomi voittaa Euroviisut.
Helvetti jäätyy. Suomi voittaa Euroviisut.[/quote]
Kontasti noinen mitäänsanomattomien tusina viisujen ja LORDIn esityksen välillä oli aika huima! Aika hyvin sanoi Mr Putaansuu pressitilaisuudessa, että tämä on alku uusille euroviisuille missä voisi olla muunkin tyylistä musiikkia kuin poppi-iskelmää.
se oli kyl hyvä ku ne tuli suomeen nii ne ei pitäny juhlia ku niillä ei ollu asuja päällä nii joku oli kysyny et miks ei voi pitää ilman asuja..nii siihen se lordi oli sanonu et eihän joulupukkikaan esiinny ilman NAAMARIA kyl repesin ku kuulin tuon radiossa
vajokki kirjoitti:se oli kyl hyvä ku ne tuli suomeen nii ne ei pitäny juhlia ku niillä ei ollu asuja päällä nii joku oli kysyny et miks ei voi pitää ilman asuja..nii siihen se lordi oli sanonu et eihän joulupukkikaan esiinny ilman NAAMARIA kyl repesin ku kuulin tuon radiossa
nyt vaan on 7 päivää julkassu lordin ilman naamaria!!
6265 kirjoitti:aika monen mielestä varmaan se ihme räppi piisi oli hirvein! kenenkäs maan se muutes olikaan?? suomeen on turha semmosilla lauluilla tulla
se kipale missä ne ihmeen tseerleaderit tanssi siinä pulpetilla ja se yks homppeli lauleskeli se on iso-britannia
vajokki kirjoitti:se oli kyl hyvä ku ne tuli suomeen nii ne ei pitäny juhlia ku niillä ei ollu asuja päällä nii joku oli kysyny et miks ei voi pitää ilman asuja..nii siihen se lordi oli sanonu et eihän joulupukkikaan esiinny ilman NAAMARIA kyl repesin ku kuulin tuon radiossa
nyt vaan on 7 päivää julkassu lordin ilman naamaria!!