Vero.fi verkkopalvelu kaataa Firefoxin

Keskustelua ATK laitteista ja ohjelmista. Lisäksi maatalouden kehittyvästä teknologiasta. Uusia idoita ja apuvälineitä.

Valvoja: Farmari-ryhmä

Avatar
ATH
Luokka: >500hv
Viestit: 883
Liittynyt: 12 Tammi 2005, 22:54
Paikkakunta: Merikruunu

Vero.fi verkkopalvelu kaataa Firefoxin

Lukematon viesti Kirjoittaja ATH »

Vero.fi verkkopalvelu kaataa Firefoxin kun kirjaudun siihen OP:n tunnuksilla. Joka kerta kuitenkin syö yhden tunnusluvun. Niitä kai meni kymmenkunta tässä souvissa.

Testasin OP:n omaa, sekä KELAN palvelua ja ne toimi kuten pitää.

Firefox herjaa KELAN sisäänkirjautumisessa, että virheen takia tuote piti sulkea, jne. Kaikki selaimen suojat oli varmuuden vuoksi alhaalla ja keksit hyväksyttyinä aina kolmanteen polveen.

Onko esiintynyt vastaavaa hakausta muilla?

PS

Kolmisen tonnia löytynyt ykkösosasta tähän mennessä virhettä omaksi vahingoksi. Hankalaa vain, kun verotoimisto muutti jonnekin 150 kilometrin päähän tuosta naapurista, eikä verkkoasiointi onnistu. Höh.
Oksa
Luokka: Piikkipyörätrak. 20 hv
Viestit: 30
Liittynyt: 07 Joulu 2008, 20:30

Re: Vero.fi verkkopalvelu kaataa Firefoxin

Lukematon viesti Kirjoittaja Oksa »

3 tonttua! eikös sen verran ole normivirhe ! kyllä on mukava kun saa valtion virastoja nykypäivinä metästää jälkikoiran kanssa, siinä on ihan urheilujuhlan tuntua kun etsii missä on verovirasto ja meillä vielä posti, -ei nyt yhtää syrjään saaneet sitä tungettua ja parkkipaikat vieressä, -200 metrin päässä!
Avatar
Cartel
Luokka: yli 200 hv
Viestit: 237
Liittynyt: 22 Helmi 2006, 11:26
Paikkakunta: Pohjoinen Pirkanmaa

Re: Vero.fi verkkopalvelu kaataa Firefoxin

Lukematon viesti Kirjoittaja Cartel »

Hienosti on itsellä ainakin samalla selaimella ja OP:n tunnuksilla onnistunut verotietojen muuttaminen jne.. Vista käyttiksenä. Suojaukset oletuksella. Entäs vanhanliiton explorer tahi opera?
Vastaa Viestiin