Ensimmäinen lukematon viesti • 8 viestiä
• Sivu 1/1
Izuzu D-maxOnko kellään kokemusta Izuzu D-max lavamaasturista? Taas meinaa olla pienoista autokuumetta,ja oon tutkaillu,että noita Izuzuja ois tarjolla suhteellisen edullisesti.Mutta ei niitä kyllä täälläpäin kellään näy..Mitä mieltä ootte tuollaisen hankinnasta?
Re: Izuzu D-maxKardaanissa on rasvanipat. Hommahan on sinällää hyvä ja toimiva mut siitä vois olla jossain maininta. 105 tonnii kesti vetää rasvaamatta
![]() Toinen mitä on hajonnu on polttoaineen paineensäädin, ei muuta. Kyl mulla seuraavaki auto mitä todennäkösemmin on Isuzu
Re: Izuzu D-max3,0 aut doublecab isuzu ollut ajossa viitisen vuotta, mukavaa kyytiä erityisesti maantiellä. Takuuseen vaihdettiin joku egr-venttiili ja pari hehkua. Nyt on taas pari hehkua pimeänä. Jostain syystä myös ajovalopolttimoita on mennyt useampia, voi olla että lamppu pääsee tärisemään liikaa mikä lyhentää käyttöikää. Autolla ajettu nyt reilu 100tkm, eli varsin pienillä murheilla on menty. Seuraavakin auto on tod. näk samaa merkkiä.
Re: Izuzu D-max
Eikö se kardaanin rasvaus kuulu huolto-ohjelmaan sitten ollenkaan? Luulisi että olisivat huollossa älynneet ne ristikot rasvata.
Re: Izuzu D-maxKiitoksia asiallisista kommenteista
![]() ![]()
Re: Izuzu D-max
Ei kuulu huolto-ohjelmaan. Tänään kyl tuli juttua siitä ni sanovat rasvanneensa vaikka ei kuulukaan. Toki 15tkm rasvausväli on aika pitkä tollaselle jordaanille ![]()
Re: Izuzu D-maxIsäukko noita uusia lavamaastureita kävi koeajamassa pari vuotta sitten ja jopa vanhan miehen korvaan D-maxi kuulosti meluisalta. Syksyllä tulee täyteen kaksi vuotta L200:lla ja muuta huonoa sanottavaa ei ole kuin että, polkimet ei ole linjassa, eli joutuu ajamaan kaasujalka mutkalla, mikäli haluaa kytkimeen yltää.
Re: Izuzu D-max
Ja penkin reisituki ainaki mulla oli ihan olematon L200:ssa
8 viestiä
• Sivu 1/1
PaikallaolijatKäyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Google [Bot] ja 4 vierailijaa |
|