Jokaisen mielipiteille/ideoille avoin keskustelupalsta, maatalouden eri aiheista. Tule mukaan keskustelemaan. Jollet ole vielä rekisteröitynyt, paina rekisteröidy-tekstiä alapuolella.
Keskustelu tästä foorumista. Foorumin säännöt. Lisäksi vinkkejä, virheitä, ohjeita, parannuksia ja mitä vaan ehdotuksia tänne Yleisesti keskustelua tästä foorumista.
Otin sen pois päältä. Ei näy tällä hetkellä kenelläkään allekirjoitukset. Tää on vaan tällänen kokeilu. Selkeyttää ainakin keskustelujen lukemista, kun allekirjoitukset on pois päältä. Katotaa nyt laitanko takas.
Laitoin tähän viestiketjuun äänestyksen allekirjoituksesta näkymisestä.
semmonen olisi hyvä että jos sama käyttäjä kirjoittaisi samaan viestiin niin allekirjoitus näkyisi vain siinä ensimmäisessä viestissä, mutta merkkiraja saisi olla alle 100.
Eipä nuo lisää mitään oleellista tietoa, mitä ei profiiliin jo voi laittaa. Vilkku-välkky kuvat ärsyttävät monilla merentakaisilla foorumeilla, eli ei niitä tänne...
Jep. Aivan kuten Jed jo mainitsi. Selkeyttää paljon kirjoitusten lukemista, kun allekirjoitusta ei ole ja ylimääräiset (ei juttuun liittyvät) tekstit on poissa. Joten allekirjoitustekstejä ei tule tänne enää takas.
Tehkää kuten muuallakin, sovitkaa vaikka 3-4rivin maksimi normaalifontilla. Tätä rikkovat saa varoituksen/bannin. Myös kielletään kuvat ja animaatiot. Pelkkä teksti ei varmaan pahemmin haittaisi?
Latvala kirjoitti:Tehkää kuten muuallakin, sovitkaa vaikka 3-4rivin maksimi normaalifontilla. Tätä rikkovat saa varoituksen/bannin. Myös kielletään kuvat ja animaatiot. Pelkkä teksti ei varmaan pahemmin haittaisi?
Ihan turhia nuo, sekottaa vaan foorumia turhalla tekstillä. Sinne profiiliin voi sitten kirjotella jos haluaa ja sieltä sitten kiinnostuneet ne voi lukea.
Allekirjoitusta ei takaisin tule. Asia fooruumilla ei turhia tekstejä kaipailla. Ainakin tarkoitus olisi pysyä asia foorumina ja karsia turhat tekstit pois. Veikkaan, että niissä allekirjoituksissa olisi ainakin nuoremmalla väellä vaan tilan isoimman traktorin kehut tai mopo merkki.
Latvala kirjoitti:Tehkää kuten muuallakin, sovitkaa vaikka 3-4rivin maksimi normaalifontilla. Tätä rikkovat saa varoituksen/bannin. Myös kielletään kuvat ja animaatiot. Pelkkä teksti ei varmaan pahemmin haittaisi?
Ylläpitäjä voi phpBB foorumin asetuksista rajoittaa allekirjoituksen pituuden mielensä mukaan. Edellä oleva ei ole kannanotto allekirjoituksen puolesta tälle foorumille. En itse käytä allekirjoitusta, vaikka se onkin sallittu omallani.
Wilpo kirjoitti:Allekirjoitusta ei takaisin tule. Asia fooruumilla ei turhia tekstejä kaipailla. Ainakin tarkoitus olisi pysyä asia foorumina ja karsia turhat tekstit pois. Veikkaan, että niissä allekirjoituksissa olisi ainakin nuoremmalla väellä vaan tilan isoimman traktorin kehut tai mopo merkki.