IH 844

Keskustelua traktoreista ja työkoneista. Uusista malleista, vioista, parannuksista.

Valvoja: Farmari-ryhmä

Turvekeisari
Luokka: yli 200 hv
Viestit: 200
Liittynyt: 05 Tammi 2006, 23:21

IH 844

Lukematon viesti Kirjoittaja Turvekeisari »

Elikkäs tommosen roposen toivat kompuran etee ja siinä sitte ruvettiin vaihtaa siirtopumppua ku räkii löpöö ympäri kenturaa.

Otettii mutterit irti ja ruvettii repii irti sitte tuota siirtopumppua, kunnes huomattii et pultit voi tippua konehuoneesee ku olivat niinku irti :shock:

Eli pitääkö repiä kansi irti ennenku voi vaihtaa sen siirtopumpun? Vai onko pultit poikki tms?
pietj-2e
Luokka: yli 100 hv
Viestit: 133
Liittynyt: 02 Loka 2005, 17:26
Paikkakunta: loimaa
Viesti:

Lukematon viesti Kirjoittaja pietj-2e »

Pääseeks ne todellakin tippumaan, vai onko saksalainen keksiny siihen jonkun jutun et ne vaan heiluu siinä ja luulet että ne tippuu. Jotenkin tuntuu siltä että tilanne on tuttu, onhan joskus talossa ollut 844. Veikkaan että pultit jää roikkumaan jonkun pelliklisun varaaan siihen hörkötteelle, siinä on sitten niiku pelivaraa asennukselle!?
Turvekeisari
Luokka: yli 200 hv
Viestit: 200
Liittynyt: 05 Tammi 2006, 23:21

Lukematon viesti Kirjoittaja Turvekeisari »

En tiedä, kokeiltii et kuinka syvälle ne menee ja aina vaan meni pitemmälle ja pitemmälle.. Sitte jätettii se vanha siirtopumppu paikallee.
Vastaa Viestiin