Hese 10-32
Valvoja: Farmari-ryhmä
Hese 10-32
Itteäni kiinnostaa että minkälainen tossa hesen levyssä on lumenheittokyky...yhtäkkiä arveluttais että lumi ei lähde rullaamaan siinä edellä kun terä on pystysuora maahan nähden ja levyn muoto ei muutenkaan ole kupera, eli onko paremmin vaan työntelyyn tarkoitettu peli?
Re: Hese 10-32
Itseä myös kiinnostaa tuo Hesen lana.. Etuna ainakin tuo kaksisuuntainen työskentelymahdollisuus mutta muuten? Taitaa muihinkin lanoihin saada noita väliteriä tms jotta saa hieman terää raapimiseen..
Re: Hese 10-32
ajatuksena olis rakentaa itte koko värkki ja noin 3.5m leviäksi...tietysti sekään mahdollisuus ei oo pois suljettu että tekis kuperaksi sen toisen puolen niin se vois toimia lumen auraukses ja tekee siihen sellaasen vama tyylisen heittosiiven sitte vielä niin saa lumen lentämäänki... mitä mieltä raati on asiasta
Re: Hese 10-32
Eihän tuommoselle oo mitään käyttöä kun tiet aurataan etu-auralla ja perälevyssä on päätylevyt mutta tuommoselle en keksi mitään käyttöä ja on vielä törkeän kallis 
Re: Hese 10-32
No se kans niin riippuu paikasta tilanteesta...täälä päin ainaki paljon auraillaan myös pelkällä perälevyllä