Hierojat ja muut niksauttajat

Kaikkea mikä liittyy yleisesti maatalouteen. Uutisista, kehityksestä, tulevasta, maatalouskaupoista, lehdistä ja järjestöistä. ym..

Valvoja: Farmari-ryhmä

teräsmies24E
Luokka: >500hv
Viestit: 551
Liittynyt: 07 Loka 2005, 21:56
Paikkakunta: Auranmaa

Hierojat ja muut niksauttajat

Lukematon viesti Kirjoittaja teräsmies24E »

Mitenkäs tuttu on hieroja, kiropratikko taikka niksauttaja. Tuntuu että huono selkä on sukuvika, miten on taukojumpat, tässäkin on raskashuvivero maksettu. Mitenkä olette parantaneet työympäristöä, ergonomisemmaksi.
Viimeksi muokannut teräsmies24E, 17 Helmi 2006, 09:50. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Avatar
Make
Luokka: >500hv
Viestit: 951
Liittynyt: 12 Touko 2005, 21:24

Lukematon viesti Kirjoittaja Make »

Hierojalla olen käynyt kuukausittain viimeiset kymmenen vuotta. Dextaa lukuunottamatta koneissa on ilmaistuimet.
Avatar
Jussi T.
Luokka: yli 300 hv
Viestit: 372
Liittynyt: 16 Maalis 2005, 22:58
Paikkakunta: Veteli
Viesti:

Lukematon viesti Kirjoittaja Jussi T. »

Jeps, hierojalla kolmen viikon välein. Välillä naprapaatilla, kun oikein lukkoon menee rintaranka. Omat venytykset iltaisin tärkeitä, uinti ja jumppakin auttaa. Paraikaa kokeilen, auttaisko lumilautailu :D
Keke
Luokka: Piikkipyörätrak. 20 hv
Viestit: 48
Liittynyt: 12 Tammi 2005, 15:13

Lukematon viesti Kirjoittaja Keke »

Kävin hierojalla yli kymmenen vuotta säännöllisesti mutta sitten kävin yhden kerran kiropraktikolla.No,selkäruodosta ja niskasta löytyi jumi-paikkoja jotka kiro-mies runttasi paikoilleen.Ilkeät rusahdukset kuului mutta ei yhtään kipua.
Pää kääntyy taas normaalisti joka suuntaan eikä kiputiloja ole kuin satunnaisesti.
Vastaa Viestiin